| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.09.2017

Посилни со Елмас против Ерменија

Нашиот бисер патува за Eрменија каде ќе помогне на У21 таборот на утрешниот квалификациски меч.

Елиф Елмас како што дознаваме веќе е на пат за Ерменија и утре ќе биде во комбинација за мечот на У21 репрезентацијата. Како што е познато, младите репрезентативци го стартуваат новиот циклус токму против оваа селекција, а Елмас има право на настап. Тој поради жолти картони не можеше да настапи за А селекцијата против Албанија, па се отвори можност да заигра за младата репрезентација.

 

 Датум: 04.09.2017, 12:04
Статијата е прочитана 2789 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense