| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.02.2017

Победа го одбрани пехарот на „Вуко Каров“

Екипата на Победа е стар-нов победник на 18 меморијален турнир „Вуко Каров“. Тие во финалето ја декласира домашната екипа на Тиквеш со 6:0 (4:0)

Стрелци на головите беа: Трјковски и Гешовски по два пати, Шарковски и Наумоски. Најдобар стрелец е Даниел Ларчевски, а најдобар голман јунакот на полуфиналето Ангелков кои одбрани три од четрите пенали на Борец Велес во победата на пенали од 4-1.


 Датум: 12.02.2017, 17:13
Статијата е прочитана 1652 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense