| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.08.2017

Шкендија и Вардар по потписот на Србинот Вања Марковиќ!

Дознаваме дека раководствата на двата наши најголеми клубови водат активно преговори со екс играчот на Корона Киелце


Меѓу Шкендија и Вардар се води трансфер - битка за Вања Марковиќ, интернациналец од Србија, кој до пред извесно време играше за полскиот Корона Киелце. Станува збор за 23 годишен играч за врска, кој ја има минато фудбалската школа на Партизан. Шкендија со него прва ги започна преговорите уште пред една недела, деновиве за неговиот потпис се вклучи и Вардар.

 Датум: 23.08.2017, 13:10
Статијата е прочитана 2380 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense