| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.05.2017

Шампионска промоција во Ѓорче (ЖИВО)

Попладнево по мечот со Силекс, Вардар ќе го добие пехарот за првак на Македонија за сезоната 2016/2017

Денеска се играат натпреварите од последното коло во домашниот фудбалски шампионат. Централниот настан ќе се одржи во Ѓорче каде по мечот со Силекс, на Вардар ќе му биде доделен шампионскиот пехар за сезоната 2016/2017. Сите пет натпревари од ова последно коло ќе бидат од ревијален карактер со оглед на тоа дека се е познато во однос на местата на табелата.
„Македонски спорт“ ќе врши текстуален пренос во живо од најинтересните моменти на сите натпревари.

ДВОЈКИ ЗА 36. КОЛО - 16:30 ч
ВАРДАР - СИЛЕКС  0:0

ШКЕНДИЈА - ПЕЛИСТЕР  2:1
Асани 52’, 54’ - Илијоски 10’
Црвен карто: Илијоски 65’ - крајно некоректен однос на фудбалерот на Пелистер, кој имаше физички контакт со помошникот судија, а потоа и со главниот судија Марјан Марковски, по што сосема заслужено доби црвен картон.

БРЕГАЛНИЦА - РАБОТНИЧКИ  4:1
Георгиев 10’, 21’, Здравков 50’, Велковски 53’ - Демир 5’

ПОБЕДА - РЕНОВА  0:2
Селмани 22’, 42’

ШКУПИ - МАКЕДОНИЈА ЃП  0:1
Илоски 18’ 

 Датум: 31.05.2017, 16:36
Статијата е прочитана 891 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense