| контакт | маркетинг
МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

17.07.2017

Најдобрите според Пике

Одбранбениот фудбалер на Барселона, Жерар Пике, беше воодушевен од триумфот на својот сонародник Роџер Федерер на Вимблдон.

Шпанскиот репрезентативец побрза да ги напише на социјалната мрежа Твитер најголемите спортисти што ги гледал во животот. Тоа се: Лео Меси, Мајкл Џордан и Роџер Федерер.



Датум: 17.07.2017, 20:55
Статијата е прочитана 1595 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.11.2017
20.11.2017
20.11.2017
20.11.2017
20.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense