| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.08.2017

Седлоски нов тренер на Динамо Загреб?

По елиминацијата во квалификациите за пласман во групната фаза во Лигата на Европа, хрватскиот тим на „кормилото“ го сака авторот на Вардар, кој го направи мозаикот на фудбалери.

Гоце Седлоски е пред трансфер во Динамо Загреб, објавува „Спортске Новости“.
По елиминацијата во квалификациите за пласман во групната фаза во Лигата на Европа, хрватскиот тим на „кормилото“ го сака авторот на сензационалниот Вардар, кој го направи мозаикот на фудбалери.
На секого би му било голема чест. Но, во овој момент Динамо Загреб има тренер. Она што е сигурно е дека момците мора да се вртат на вистинскиот пат“, изјави за „Спортске новости“, Седлоски.
Седлоски дресот на Динамо го носеше во периодот од 1998 до 2005 година. По две години минати како тренер на Вардар, тој на стартот на новата сезона во ПМФЛ, поточно по поразот од Шкендија одлучи да поднесе оставка.  Датум: 26.08.2017, 09:51
Статијата е прочитана 2928 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense