| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.10.2017

Пандев: Дежурни „свиркачи“ без ништо зад себе!

Капитенот на нашата репрезентација има свој коментар за критиките на адреса на репрезентацијата од страна на тренерската фела

Во интервјуто за „Македонски спорт“, Горан Пандев не остана рамнодушен и на критиките што деновиве стигнаа на адреса на репрезентацијата, по крајот на квалификациите.Тој за тоа има свој коментар...
Има простор за критика. Ете, и јас самиот велам дека пласманот на 5. место не е добар. Но според игрите, сето тоа и не е реално. Но да се даваат други анализи без основа од дежурни ’свиркачи’ кои ништо не направиле во фудбалот,е незамисливо. Фатете се за работа и направете нешто, а потоа критикувајте. Сите добро знаеме кои сме и што сме направиле. Сега се поправа тоа што некој претходно го уништи“, коментира Горан Пандев по анализите на тренерската фела во Мaкедонија за настапот на националниот тим.

 

 Датум: 18.10.2017, 11:26
Статијата е прочитана 3743 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense