| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.12.2017

Барсегјан го однесе Вардар на -8

Шампионот со 1:0 го доби Работнички во 60. соседско дерби

Во последниот меч од есенскиот дел, Вардар со 1:0 го победи Работнички и со тоа ќе презими на - 8 бодови во однос на есенскиот првак Шкендија. Вардар во текот на целиот меч беше подобар, имаше повеќе шанси а победничкиот гол беше дело на Тигран Барсегјан во 78. минута.

ТАБЕЛА
1. Шкендија 46 бодови, 2. Вардар 38, 3. Силекс 31, 4. А. Пандев 25, 5. Работнички 23, 6. Шкупи 23, 7. Победа 19, 8. Ренова 18, 9. Пелистер 16, 10. Скопје 10 бодови.
Датум: 13.12.2017, 14:57
Статијата е прочитана 881 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense