| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

Османи: Лошо прво, одлично второ доволно за трето коло

Тренерот на Шкендија Ќатип Османи има пофални зборови за неговиот тим по пласманот во следната фаза и елиминацијата на Хелсинки.

Шкендија е во следната фаза. Го елиминира тимот на Хелсинки и оди на двомеш со литвански Тракаи.
„Секако дека сум задоволен од самиот пласман понатаму. Им честитам на моите фудбалери за елиминацијата на Хелсинки. Одигравме многу лошо прво полувреме, но во продолжение се консолидиравме, и заиграме добро. Сега одиме во следниот круг каде не очекуваат уште поголеми искушенија и предизвици“ - изјави стратегот на Шкендија, Ќатип Османи.Датум: 20.07.2017, 21:21
Статијата е прочитана 2512 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense