| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.04.2017

Бакиу погоди од четириесет метри (ВИДЕО)

Несекојдневен потег на младинскиот меч Шкупи - Металург.

Гзим Бакиу е еден од нашите најталентирани млади фудбалери. Дел е од тимот на Металург, а периодов беше на проба во неколку шведски клубови. Тој на мечот против Шкупи, постигна ретко убав гол, тресејќи ја мрежата на протививникот од четириесетина метри. Погледнете и сами.Датум: 26.04.2017, 11:22
Статијата е прочитана 2416 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense