| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2017

Шахтјор пресилен за струмичани

Академија Пандев стартуваше со пораз на подготвките во Анталија

Академија Пандев загуби на првиот пријателски меч на подготовките во Анталија. Струмичани загубија од младинскиот состав на Шахтјор Доњецк со 3:1. Струмичани можат да жалат за пропуштените шанси затоа што ги имаа доста на овој меч но за разлика од противникто тие не ги искористија. Наместо тоа по грешките во одбраната на стоперот Димов и голманот Николов, украинците поведоа со 2:0. Начевски подоцна го ублажи поразиот со својот гол.Датум: 01.02.2017, 17:52
Статијата е прочитана 4017 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense