| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ
19.02.2017

Евертон го следи Несторовски

Тимот од „Гудисон Парк“ имал свој скаут во Торино да ја следи играта на македонскиот голгетер

Уште еден тим кој што се најде во редот заинтересирани за услугите на Илија Несторовски. Станува збор за Премиерлигашот Евертон кој што на средбата со Јувентус имал свој скаут на трибините да ја следи играта на Македонецот кој што сезонава постигна девет голови.

Евертон веќе бара замена за Ромело Лукаку кој што го бара пола Европа, а Несторовски бил едниот од „пикираните“ од страна на тимот од Ливерпул.Датум: 19.02.2017, 11:25
Статијата е прочитана 1347 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense