| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.02.2017

Академија Пандев „ремизираше“ со Шахтјор Караганди

После полувремето Казахстанците имале водство, а Балдовалиев го израмнил резултатот

На пријателски натпревар одигран во Анталија, денеска Академија Пандев одигра нерешено 1:1 со Шахтјор Караганди.

Казахстанците после првиот дел имаше 1:0, а во вториот дел со голот на Балдовалиев лидерот во нашата второлигашка конкуренција успеа да го израмни резултатот.Датум: 12.02.2017, 11:19
Статијата е прочитана 1141 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense