| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.01.2018

Зејнулаи еден месец во „аут“

*Младиот играч на Шкендија има скршеница на прстот на левата нога


Арбин Зејнулаи,младиот играч на Шкендија и нашата млада репрезентација, денеска се здоби со повреда која ќе го одалечи од зелениот терен најмалку еден месец. Имено станува збор за скршеница на прстот на левата нога, тоа значи дека Зејнулаи ќе го пропушти целиот тек од зимските подготовки.Датум: 13.01.2018, 18:48
Статијата е прочитана 776 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense