| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.05.2017

Шкендија го одбра Скадар!?

Ако веќе не може во Тетово, тогаш реално е Шкендија да ги има своите настапи како домаќин во квалификациите во ЛЕ, како што неофицијално дознаваме, во Скадар, и тоа на новиот стадион „Лоро Боричи“

Во Скадар каде што минатиот септември гостуваше нашата најдобра репрезентација, која загуби од Албанија со 1:2. Станува збор за убав, нов и модерен стадион и Шкендија би имала навистина екстра услови како домаќин. А не би имала никакви проблеми околу поддршката од трибините.Датум: 20.05.2017, 15:07
Статијата е прочитана 12682 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense