| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2018

Белица и Рамадани „пукаа“ за Партизани Тирана

Стоперот постигна гол во „голеадата“ на неговиот тим на домашен терен против тимот на Лушња, а напаѓачот ја заокружи серијата погодоци во гостинската мрежа на крајот од мечот.

Во рамките од 22. коло од шампионатот на Албанија, тимот на Партизани од Тирана предмалку забележа висока и убедлива победа на домашен терен од 6:0 против екипата на Лушња. Стрелци на дел од погодоците за домаќините беа Егзон Белица кој погоди во самиот финиш од првото полувреме за водство во тој моментов од 3:0, а на самиот крај на мечот во листата на стрелците се запиша и Емран Рамадани. За домашните настапи и Јасир Асани но не постигна гол.Датум: 28.02.2018, 18:52
Статијата е прочитана 819 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense