| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2018

Бесир „блеска“  за Мариупол

Нашиот интернационалец вчера беше еден од најдобрите во дресот на украинскинскиот тим кој обезбеди триумф на домашен терен против Олимпик Доњецк.

Бесир Демири „погоди“ со трансферот во уркаински Мариупол. Нашиот бек по заминувањето во овој клуб, зимава веднаш се најде со статус на првотимец и игра одлично. На вчерашниот меч против Олимпик Доњецк на домашен терен Мариупол обезбеди минимален но многу значаен триумф од 1:0, а Демири со одличен продор на средината на теренот ја започна акцијата за самиот гол.Датум: 05.03.2018, 11:07
Статијата е прочитана 762 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense