| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.03.2018

„Јуниорскиот“ Вардар без здив

Младинците на шампионот поведоа, најавија сензација но потоа работите си дојдоа на свое место. Силекс победи со 3:2. Шкупи преку Шабани во 90. спаси бод во дербито за Скопје


Вардар, односно младинскиот состав на Вардар сосема очекувано загуби од Силекс со 2:3. Попзлатанов во 2. минута најави сензација, сепак работите си дојдоа на свое место па така кратовци славеа со 3:2 и ставија крај на домашната серија на непоразеност на Вардар која траше цели четири години.
Шкупи во 90. минута со голот на Шабани извлече бод, со оглед на тоа дека тимот од Градски парк водеше со голот на Маркоски. На 0:0 Бајрами не успеа да погоди од пенал, Јанков, младиот голман на Работнички феноменално одбрани.
Академија Пандев одигра 1:1 на свој терен, поведе преку Балдовалиев од пенал но следуваше супер голот на Гафури за конечни 1:1. И на мечот во Битола, екипите на Пелистер и Скопје одиграа без голови.

РЕЗУЛТАТИ
ВАРДАР - СИЛЕКС 2:3
ШКУПИ - РАБОТНИЧКИ 1:1
ПЕЛИСТЕР - СКОПЈЕ 0:0
А. ПАНДЕВ - РЕНОВА 1:1
ШКЕНДИЈА - ПОБЕДА 3:0

ТАБЕЛА
1. Шкендија 56 бодови, 2. Вардар 42, 3. Силекс 35, 4. Работнички 28, 5. Шкупи 28, 6. А. Пандев 27, 7. Ренова 22, 8. Победа 21, 9. Пелистер 21, Скопје 13.

 

ВАРДАР - СИЛЕКС 2-3 ШКУПИ - РАБОТНИЧКИ 1-1 ЕВРОГОЛ НА ГАФУРИ

Датум: 04.03.2018, 16:06
Статијата е прочитана 2132 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense