| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Божиноски: Чест е да се игра за Македонија

Младиот голман на Пашош Фереира е дел од тренинаг кампот на македонската У21 репрезентација, која денеска го имаше собирот,  а утре и натпреварот против Работнички.


Македонската репрезентација до 21. година денеска точно во 11:00 часот го имаше собирот по повод селективниот камп кој кормиларот Благоја Милевски го закажа токму за овој период. Зенитот на истиот ќе се случи утре кога е закажан мечот против Работнички, од 14.00 часот.
Во нашиот тим има неколку новитети, пред се голманот на португалската Пашош Фереира, кој за прв пат е дел од нашиот национален тим.
„Секако дека сум пресреќен што сум  дел од репрезентацијата на Македонија. За прв пат сум тука, секако дека сум задоволен. Ќе направам се што е во моја моќ за да се претсавам во добро светло ид а го оправдам повикот“ - вели Томас Божиноски.
Од друга страна пак повторно дел од репрезентацијата е и Калвин Н‘Сомбо, кој по проблемите што ги имаше на клубски план, повторно е во тренажен процес.
“Се е ок сега. Имав проблем со клубот, но сега сум во нова средина и одлично се чувствувам. Конечно имам минутажа, играм стандардно и секако презадоволен сум што повторно сум во националниот тим“ - вели Н‘Сомбо.

 Датум: 06.03.2018, 12:17
Статијата е прочитана 1015 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense