| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.02.2018

Јаневски: Претпазлива игра и на двете екипи

„Ова беше натпревар кој не беше убав за око како оној од мината среда“ вели тренерот на Вардар

Чедомир Јаневски вели дека посакувал победа без примен гол.
Тежок меч и за двате екипи. И двете екипи играа малку претпазливо зошто во Купот нема место за поправен ако се знае дека се играат два меча. Ова не беше убав натпревар како оној првиот меч во Тетово, многу се калкулираше од двете страни. По наша грешка примивме гол, тоа не смееше да се случи. Потоа ни беше тешко зошто сакавме без примен гол да одиме во реваншот. Потоа моравме да го бркаме за да постигнеме гол и ете успеавме во тоа. Што се однесува до Глишиќ јаас и натаму имам доверба во него. Освен за голот тој одигра навистина добро денеска“.Датум: 21.02.2018, 16:34
Статијата е прочитана 566 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense