| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.06.2017

Шкендија му се заблагодари на Положани

Раководството на тетовци објави дека се разделува со Положани и дека тој ќе остане во историјата на клубот

Она што го најави „Македонски спорт“ пред една недела, од денеска е и официјално. Артим Положани не е повеќе фудбалер на Шкендија. Имено раководството на тетовци јавно, преку својата клупска интернет страница, му се заблагидари на својот Положани за тоа што тој направи за клубот во изминатиот период и дека Артим ќе остане во историјата на „црвено - црните“ како еден од најдобрите играчи.
Исто така се вели дека Марко Јовановски и Демир Имери и официјално не се повеќе фудбалери на Шкендија.

 Датум: 11.06.2017, 15:28
Статијата е прочитана 2617 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense