| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.08.2017

Модриќ на кафе со капитенот Седлоски


*Во „Александар Палас“ средба меѓу Лука Модриќ и Гоце Седлоски, некогашните соиграчи во Динамо Загреб


Средба на некогашните соиграчи и големи пријатели во „Александар Палас“ и кафе - муабет меѓу ѕвездата на Реал Мадрид Лука Модриќ и тренерот на нашиот шампион Вардар Гоце Седлоски. Срдечно дружење на двајцата некогашни соиграчи во Динамо Загреб.
„За Гоце имам само убави зборови, тој ми беше капитен во Динамо кога двајцата игравме за „модрите“, и секогаш знаеше да ми помогне. Штета што со својот Вардар не успеа да се пласира во Групната фаза од ЛШ, убаво ќе беше одново Реал да дојдеше во Скопје и да играше со Вардар во ЛШ. Којзнае, можеби следната година и тоа ќе се случи. Секако дека му посакувам се најубаво во тренерска кариера на мојот голем пријател Седлоски“посочи фудбалерот на Реал Мадрид.


 

 

 Датум: 08.08.2017, 13:38
Статијата е прочитана 6049 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense