| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.07.2017

Ивановски ја сруши Локомотива

Голгетерот на Славен Белупо стрелец на единствениот гол за триумф на својот тим

Во 62. минута Мирко Ивановски со гол ја донесе победата на Славен Белупо во дуелот против Локомотива Загреб. Откако во првото коло не успеа да се запише во листата на стрелците против Риека, иако имаше шанси, во второто Ивановски успеа не само да погоди, туку и да донесе победа со својот прв првенствен гол.

 Датум: 22.07.2017, 21:01
Статијата е прочитана 434 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense