| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.10.2017

Влазерими се врати на врвот

*Кичевци со победата над Новаци од 2:1, во последниот меч од 7. коло, се вратија на првото место на табелата во Втората лига - запад

Влазерими со 2:1 го победи Новаци, па така со тие три бода сега кичевци имаат 16 бодови и одново се на прво место на табелата во Втората лига - запад. Во интересен и квалитетен меч воедно и крајно фер и коректен, Новаци поведе во 33. минута преку Никовиќ. Влазерими израмни преку Дани во 44. минута. Домашните ја озбезбедија во 76. минута откако Небиу постигна убав гол со глава.
Датум: 08.10.2017, 17:17
Статијата е прочитана 1066 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense