| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2018

Беласица поразена од третолигашот Кит-Го

Струмичани загубија со 1:3, Брегалница пак со 3:0 го совлада третолигашот Детонит

Беласица и Брегалница, лутите ривали во Втората лига – Исток, денеска играа против третолигаши. Струмичани загубија од Кит-Го со 1:3, единствениот гол за Беласица беше дело на Здравков, додека головите за третолигашот ги постигнаа Мариќ два и Дуовски еден.
Брегалница пак со 3:0 беше подобра од тимот на Детонит. Стрелци на головите за штипските „сини“ беа Наумов два и Ефремов еден.
Датум: 03.02.2018, 18:05
Статијата е прочитана 2088 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense