| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Реџепи еден од кандидатите за помошник на Ангеловски

Џенгис Реџепи, екс стратегот на Влазерими и на уште неколку клубови, е еден од кандидатите за помошник на селекторот Игор Ангеловски


Џенгис Реџепи, поранешен тренер на Влазерими и на неколку други клубови, е еден од кандидатите за помошен тренер во стручниот штаб на нашата најдобра селекција. Дали ќе биде тој или некој друг, денеска би требало да се реши на седница на УО на ФФМ. Инаку тој е предлог на дел од Управниот одбор. Селекторот Игор Ангеловски како да нема среќа со своите помошници, прво Арѓент Беќири му замина во УО на ФФМ а потоа Висар Ганиу стана заменик министер за образование.Датум: 24.08.2017, 10:43
Статијата е прочитана 1415 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense