| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.08.2017

Утре се играат мечевите од 1-16 финалето во Купот

Битолчани ќе ја почнат одбраната на пехарот против истиот противник против кого го почнаа ланското патување до трофејот

Ако се суди според случувањата минатата сезона, кога во комбинација се најдоа екипата на Пелистер и тимот на Беласица, тогаш може да се очекува битолчани и оваа година да имаат голем успех на најмасовното фудбалско натпреварување. Лани, Пелистер го имаше својот прв настап во Купот токму против истиот противник како и сега, екипата на Беласица. На таа средба, момчињата во зелени дресови многу се изнамачија против, во таа сезона, третолигашот и успеаја да го минат дури преку пенал- рулетот.

ДВОЈКИ, УТРЕ - 17 Ч
ТЕТЕКС – ХОРИЗОНТ Т
ПЛАЧКОВИЦА – ПОБЕДА 
ЗАЈАЗИ – ШКУПИ 
ТИКВЕШ – РЕНОВА
БЕЛАСИЦА – ПЕЛИСТЕР 
МОГИЛА БИ МИЛК – СИЛЕКС
ССК НОВА – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ВАРДАР НЕГОТИНО – ЕУРОМИЛК
БОРЕЦ – ВЕЛАЗЕРИМИ 
ОСОГОВО – БРЕГАЛНИЦА 
СТРУГА ТРИМ-ЛУМ - МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.
КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА – НОВАЦИ 
30 АВГУСТ, 17 Ч
ГОСТИВАР – ШКЕНДИЈА
ЛОКОМОТИВА – ВАРДАР 
*Работнички и Скопје се слободни

 Датум: 15.08.2017, 19:00
Статијата е прочитана 1570 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense