| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.01.2017

Филип Илиќ играше за Гандзасар

Голманот на Металург го одигра првиот натпревари за тимот на Гандзасар.

Младинскиот репрезентативец, Филип Илиќ го одигра првиот натпревар за Гандзасар. Ерменскиот тим одигра нерешено против Ширак (2-2), а откако екс-голманот на Металург пред неколку денови го комплетираше трансферот во ерменскиот тим, по што денеска се случи и неговата официјална промоција.Датум: 28.01.2017, 13:54
Статијата е прочитана 2521 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense