| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.07.2017

Калвин Нсомбо во Кевили Руен Метропол

Младинскиот репрезентативец во дресот на францускиот второлигаш

Нашиот младински репрезентативец Калвин Нсомбо својата фудбалска кариера ќе ја продолжи во Франција каде што че настапува за второлигашот Кевили Руен Метропол. Играчот за врска кој целата своја кариера досега ја мина во Финска, имаше и настапи за младинските репрезентации на оваа земја пред да одлучи да ги смени националните бои и да игра за Македонија. Тој поникна во школата на Хелсински, играше на позајмица во Хонка и во уште два помали клубови, за ете сега за прват да се испроба и во некоја друга земја на фудбалски план.Датум: 13.07.2017, 12:25
Статијата е прочитана 1232 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense