| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.08.2017

Итало е новото бразилско засилување за Вардар

Вардар си најде замена за Бразилецот Балотели, откако во наредните неколку дена ќе потпише договор со 29-годишниот напаѓач Итало

Итало Жозе Оливеира дос Сантош доаѓа во Вардар од тимот на ЦРБ, откако минатата година настапуваше во Сао Пауло. Вардар ќе биде првиот европски тим на Итало, кој има настапувано и во Мартимо и Интернасионал.Датум: 12.08.2017, 15:54
Статијата е прочитана 2960 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense