| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.06.2017

Муарем Муарем си замина од Карабах

Муарем Муарем летово ќе бара нов клуб и ќе има нов предизвик, откако реши да го напушти тимот на Карабах

Тој се врати во оваа екипа после неуспешната „одисеја“ во Ескишехирспор една сезона.  Со Карабах освои се што можеше да се освои, и во четири сезони одигра 121 натпревар и постигна 22 гола. Играше во групната фаза од Лигата на Европа.Датум: 15.06.2017, 15:25
Статијата е прочитана 2445 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense