| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.07.2017

Вардар би можел со Селтик, Марибор, Легија, Копенхаген...

Шкендија и Работнички ако го минат ова коло ќе бидат носители во следната фаза

Денеска во 12 часот Вардар, се разбира ако го мине Малме, ќе го дознае својот ривал во 3.квалификикациско коло во ЛШ. Можни ривали за нашиот шампион се Селтик, Марибор, Легија, Копенхаген или Батер Борисов но под услов и тие да го минат ова второ коло.

Шкендија и Работнички носители

Шкендија и Работнички пак во следната фаза, ако ги минат Хелсинки и Динамо Минск, ќе бидат носители. Можните ривали на тетовци се победниците од мечевите Норчепинг - Тракаи, Габала - Бјалсток, Слован - Лингби, Штурм - Младост, Осијек - Луцерн. Додека Работнички би се паднал со победниците од мечевите Железничар - Аик, Остенде, Тренчин - Бнеи Јехуда, Корк Сити - Ларнака, Валур - Домжале, Лиепеја - Судува. Ждрепката за 3.квалификациско коло во ЛЕ е од 13 часот.Датум: 14.07.2017, 11:05
Статијата е прочитана 2053 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense