| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.07.2017

СЕДЛОСКИ: Полетавме кон победата

Стратегот на Вардар, Гоце Седлоски очекувано е задоволен од играта на своите фудбалери.

Стратегот на Вардар, Гоце Седлоски очекувано е задоволен од играта на своите фудбалери. И покрај негативата од еден гол на полувремето (0-1), тренерот на македонскиот шампион успеа да ги мотивира своите играчи и заедно да го најдат патот до блескавата победа над Малме од 3-1. 

„Честитки на сите, од играчи до навивачи. Ова беше тешка битка. На полувреме им реков дека ништо не е загубено. Дадовме гол за 1-1, кој ни даде крилја. Заслужено сме во следната фаза.
Важен ни е пласманот.
На Сергеј му ветив дека ќе минеме една фаза, и тоа се случи. Сега може да мислиме на Копнехаген. Тие се посилни од Малме“, изјави на прес-конференцијата Гоце Седлоски.Датум: 18.07.2017, 20:27
Статијата е прочитана 2354 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense