| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.01.2018

Хаџевски ја превзеде Ал Дафра во ОАЕ

Искусниот стратег направи „кам-бек“ во „Емиратите“

Ѓоко Хаџиевски повторно заминува на работа во Обединетите Арапски Емирати. Тој денеска беше назначен за нов шеф на стручниот штаб на тимот на Ал Дафра од Абу Даби. Хаџиевски заминува во добро позната средина, со оглед дека беше тренер на Хата.

Сепак, Хаџиевски нема да замине сам во Ал Дафра. Со него во стручниот штаб ќе бидат вклучени и Коки Аврамовски и Горазд Миахјлов, кои ќе му бидат помошници на искусниот стратег.

 Датум: 13.01.2018, 15:23
Статијата е прочитана 715 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense