| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.06.2017

Пелистер ги промовираше четворицата нови

Љамчевски, Јовановски, Цветаноски и Пеев позираа со новиот дрес во Битола

Благоја Љамчевски, Марко Јовановски, Матеј Цветаноски и Оливер Пеев, и официјално се нови играчи на Пелистер.
Тие денеска беа промовирани во дресот на Пелистер, и со тоа се потврдија најавите на „Македонски спорт“ во изминатите неколку дена.
Битолскиот тим се засилува за настапите во Лигата на Европа.

 


 Датум: 13.06.2017, 11:32
Статијата е прочитана 4469 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense