| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.02.2017

Промоција на Китановски во Истра

Десниот бек денеска го комплетираше трансферот во Хрватска

Томе Китановски од денеска и официјално е дел од хрватскиот прволигаш Истра. Тој е со клубот во петокот, и чекаше состанок со раководството за комплетирање на договорот, кој што се случи денеска со што и официјално тој во пролетниот дел ќе игра за тимот од Пула заедно со Ристе Митревски.

Китановски во минатото играше во Младост Лучани, Вождовац, Универзитатеа и Пелистер.

Китановски само ја зголемува колонијата во Хрватска, земја која што стана „база“ за Македонците.Датум: 13.02.2017, 14:29
Статијата е прочитана 1150 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense