| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.09.2017

Ставрев на центарот под „Тумбе Кафе“

*Нашиот најдобар судија е делегиран за дербито во Битола, каде што се среќаваат Пелистер и Шкендија

 

Извлечени се судии за 9. коло во нашата Прва лига. На дербито о во Битола главен судија ќе биде Александар Ставрев од Скопје, додека на скопските пресметки меѓу Вардар - Шкупи и Скопје - Работнички судии ќе бидат Константин Влахо и Стојанче Стојанов.

ПЕЛИСТЕР - ШКЕНДИЈА (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ)
ВАРДАР - ШКУПИ (КОНСТАНТИН ВЛАХО)
СКОПЈЕ - РАБОТНИЧКИ (СТОЈАНЧЕ СТОЈАНОВ)
РЕНОВА - ПОБЕДА (МАРЈАН МЛАДЕНОВСКИ)
СИЛЕКС - А. ПАНДЕВ (ПЕТАР МАНТЕВ)Датум: 29.09.2017, 12:29
Статијата е прочитана 1541 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense