| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.04.2017

Најденов: Нема да биде лесно со „лавовите“

Денеска со натпреварот Работнички – Македонија ЃП (16 часот), ќе стартува 28.коло од Првата лига на Македонија

Работнички очекува три бода од денешната скопска пресметка против Македонија ЃП. Со овој натпревар, кој се игра на „Телеком Арената“ во Скопје со почеток во 16 часот, се отвора 28.коло во елитната лига, останатите четири се утре.
За тоа каков натпревар очекува попладнево свој коментар има Бојан Најденов, еден од клучните играчи кај „романтичарите“.
„Иако сме фаворити мислам дека нема да биде лесно со „лавовите“. Имаат млад тим кој може да изненади. Сепак ако Работнички одигра како што треба тогаш бодовите остануваат во Градски парк“, истакна Најденов.
(СЛ СЕ ВИКА РАБОТНИЦКИ ЗА СЕГА)

*Повеќе читајте во печатеното издание на „Македонски спорт“Датум: 22.04.2017, 13:42
Статијата е прочитана 620 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense