| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2017

Нема ждрепка за судиите во Втора лига

Делегирањето останува како модел за тоа како се одредуваат судиите во нашата Втора лига

За разлика од Првата лига каде веќе две кола судиите се одредуваа со ждрепка, во Втората лига, која започнува во сабота, тие и натаму ќе се делегираат. Во сабота се играат четири меча, додека петтиот, оној меѓу Турново и Тиквеш е закажан за во среда.

СУДИИ ЗА 15. КОЛО (04.03.2017 - САБОТА) 14 Ч
НОВАЦИ: НОВАЦИ - А. ПАНДЕВ
Судија: Игор Стојчевски (Скопје). Помошници: Дејан Димитриевиќ и Милош Милошевиќ (Скопје). Четврти:.Благојче Ралевски (Битола). Контролор: Зоран Бојанинов (Скопје). Делегат: Никола Џорлев (Струмица).
ТЕТОВО: ТЕТЕКС - СКОПЈЕ
Судија: Јован Качевски (Струга). Помошници: Жарко Тодоровски (Охрид) и Разме Бакрачески (Струга). Четврти: Албрим Шаќири (Струга). Контролор: Менде Дивитаров (Битола). Делегат: Спасе Панџак (Охрид).
ВРАПЧИШТЕ: ВЛАЗЕРИМИ - ВАРДАР (Н)
Судија: Крумислав Георгиев (Штип). Помошници: Зоран Саздовски и Кристијан Џонов (Штип). Четврти: Дарко Стојанов (Штип). Контролор: Драган Ристовски (Куманово). Делегат: Александар Златаревски (Скопје).
СКОПЈЕ: МЕТАЛУРГ - ЕУРОМИЛК
Судија: Зоранчо Темелков (Кавадарци). Помошници: Тоше Ицев и Драган Трпчевски (Кавадарци). Четврти: Стојанче Трпчевски (Кавадарци). Контролор: Атанас Кушовски (Кочани). Делегат: Зоран Јовановиќ (Валандово).
ТУРНОВО: ХОРИЗОНТ Т - ТИКВЕШ (08.03.2017 - СРЕДА) 14 Ч
Судија: Јосип Бартон (Скопје). Помошници: Хабиљ Ливорека и Илми Медии (Тетово). Четврти: Фатон Мустафи (Тетово). Контролор: Ацо Минески (Скопје). Делегат: Љубчо Георгиевски (Кочани).Датум: 01.03.2017, 13:01
Статијата е прочитана 1031 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense