| контакт | маркетинг
КОШАРКА

08.03.2018

Милица Дабовиќ чува дете и собира понуди

Мечот за третото место против Франција на Олимписките игри во Рио, беше и последниот кој го одигра Милица, барем засега


Пред еден месец го прослави својот 36-ти роденден, во декември стана мајка, но тоа не ја спречува Милица Дабовиќ во намерата повторно активно да игра кошарка. Таа пред 18 месеци го одигра својот последен натпревар, но смета дека уште не е време за пензионирање и дефинитивен крај на кариерата.
Српската репрезентативка која е позната и по атрактивниот изглед, тетоважи по телото, многубројните фотосесии, поради што ја нарекуваат и старлета, пред четири месеци го роди синот Стефан (таткото е некој човек со име Вук, кој ја напуштил Милица додека била трудна), а по освојувањето на медал на Олимписките игри во Рио де Жанеиро во 2016 година, се прости од националниот тим.
Таа има контакти со неколку клубови кои се заинтересирани да ја доведат во своите редови, но засега нема донесено одлука кога би се вратила на паркетот и за кој клуб би играла, но објасни дека сигурно нема да биде српски, туку странски клуб.
Сега веќе Милица не ја исклучува можноста да се појави и на Евробаскетот 2019 година, кој ќе се игра во Србија и Летонија, па на домашен терен да се прости од националниот тим.Датум: 08.03.2018, 11:33
Статијата е прочитана 432 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense