| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.04.2017

Фалангата не го заборави Санто

Денеска голманската легенда на штипска Брегалница, Александар Митрев Санто го слави својот 49. роденден

Тренерот на голманите на Брегалница е фудбалска икона во Штип и како таков не смее никако да биде заборавен. Тоа, припадниците на навивачката група Фаланга многу добро го знаат и денеска на Градскиот стадион во Штип се појавија со роденденска торта за Митрев. Санто, нека ти е честит роденденот и од нас Македонски спорт со желба за уште долги години успешна работа во фудбалот.

 Датум: 04.04.2017, 19:55
Статијата е прочитана 6557 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense