| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.01.2018

Брегалница против Локо Софија, Вихрен...

На подготовките во Сандански, Бугарија, штипјани веќе договорија два силни тест меча. Се преговара и за трет.

Тимот на Брегалница иако второлигаш, зимава ќе замине на подготовки во странство. Поточно во Сандански, Бугарија. Престојот таму е закажан за 4. до 20. фебруари, а на програмата се три пријателски средби. За две веќе е познат противникот во екипите на Локомотив Софија, како и тимот на Вихрен. Овие два меча се играта на осму односно десети, следнито месец, додека пак за терминот на четврти сеуште се бара противник.
Претходно на 27. јануари ќе се спаригнува со тимот на Кит Го, а на трети фебруари со екипата на Бетонит од Радовиш. Закажана е и пријателска средба со Борец од Велес.

 


 Датум: 23.01.2018, 12:57
Статијата е прочитана 621 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense