| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.06.2017

Јуфо прави трансфер во Фљамуртари

Бразилецот не е повеќе член на Шкендија но се сели кај Дуро во тимот на Фљамуртари. Асани и Таипи се пратени на позајмица во Шкупи

Нилдо Виктор Јуфо не е повеќе фудбалер на Шкендија, така соопшти самиот клуб кој додаде дека „раскинува“ со интернационалецот од Бразил. Инаку Јуфо веќе подолго време преговарал со Фљамуртари, каде и ќе ја продолжи кариерата и тоа на барање на Шпетим Дуро, кој некогаш беше стратег на Шкендија. Во тимот од Албанија ќе им се придружи на Мухамед Усеини и Горан Силјановски кои пред неколку денови се преселија во Фљамуртари.
Инаку Шкендија објави и дека младите Шпенд Асани и Шчиприм Таипи ги праќа на позајмица во Шкупи.

 Датум: 30.06.2017, 22:16
Статијата е прочитана 3204 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense