| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.10.2017


Вардар со Максимов против Шкендија

*Максим Максимов доби провизорен сертификат и ќе може да игра за шампионот во домашниот шампионат


Вардар доби големо засилување во нападот и тоа токму во пресрет на дербито со Шкендија. Максим Максимов, екс фудбалерот на Тракаи кој на Шкендија и даде два гола во 3.квалификациско коло во ЛЕ, доби провизорен сертификат и ќе може да игра за Вардар во домашниот шамнионат но не и во Лигата на Европа. Значи Максимов своето деби ќе го има против Шкендија во сабота на мега дербито кое се игра во Скопје.Датум: 09.10.2017, 12:45
Статијата е прочитана 2631 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense