| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.06.2017

Елмас: Штета што не победивме...

Нашиот бисер, по влегувањето на вториот дел, успеа да промени многу нешта на теренот во наша корист


Елиф Елмас уште еднаш покажа дека е нашиот фудбалски дијамант, нашиот фудбалски бисер. Влезе во вториот дел и успеа да промени многу нешта на теренот во наша корист.
„Исто како и против Шпанија и овојпат влегов како замена со упатство да променам нешто на терненот. Овојпат тоа ми успеа. Штета, што не победивме, имавме идеална ситуација за тоа. Сепак, среќата не не посака. Но не треба да жалиме, индивидуална грешка ете повторно ни одзема голема радост но ќе се бориме и понатаму“ – изјави Елиф Елмас по мечот.Датум: 21.06.2017, 10:55
Статијата е прочитана 1336 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense