| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2018

Панче Стојанов во „аут“, Тренчовски негов заменик

Академија Пандев го смени тренерот. Панче Стојанов повеќе не е тренер на Струмичани негововото место го зазема Југослав Тренчовски.

Академија Пандев го смени Панче Стојанов од прв тренер. Досегашниот кормилар на Струмичани повеќе не е на чело на првиот тим, а неговото место ќе го заземе Југослав Тренчковски, кој секако е еден од водечките луѓе на овој клуб. Оваа одлука е донесена предмалку, откако тимот не ги даваше позакуваните резултати на стартот на пролетната полусезона.


 Датум: 06.03.2018, 13:56
Статијата е прочитана 1256 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense