| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.04.2017

Наумоски во академијата Шангај СИГП

Илчо Наумоски ја заврши својата играчка кариера и ќе стартува со треенерска. И тоа каква.

На Далечниот Исток каде што ќе биде дел од академијата на големиот кинески клуб Шангај СИГП на покана на австралискиот фудбалски великан Пол Шарнер. Тој долго време настапуваше во австрискиот шампионат, па веројатно оттаму и конекцијата со Наумоски да стане дел од овој голем за азиски рамки фудбалски колектив.
Наумоски и повеќе од доволно се докажа на фудбалските терени како играч, а сега е време истото тоа да го стори и како тренер. Поранешниот македонски репрезентативец долго време беше движечка сила на нашиот национален состав, имаше многу светли моменти, но за жал со повреда ја заврши неговата играчка кариера. Да му посакаме на Наумоски успешна работа во Кина, а потоа и враќање вДатум: 06.04.2017, 13:34
Статијата е прочитана 2675 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense