| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.03.2018

(ФОТО) Ибраими, Ибраими, Ибраими... Муслиу

Шкендија со 4:0 го совлада Вардар во реваншот од 1/4 финалето во Купот на Македонија и има супер шанса да дојде до двојната круна

Лидерот на најдобар можен начин го искористи фактот дека Вардар играше со „младинци“ и со 4:0 успеа да победи на реваншот од 1/4 финалето во Купот. Па така со вкупни 5:1, Шкендија е во шанса да го освои и пехарот во Купот. Шкендија јуриша кон двојната круна.
Стрелци на головите за тетовци беа Ибраими три и еден Муслиу.


 Датум: 07.03.2018, 16:54
Статијата е прочитана 1579 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense