| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.04.2017


И Чешка пресилна за нашите футсалци

Втор меч во квалификациската „Ф“ група за нашата футсал репрезентација и втор пораз, овојпат од Чешка со 3:7


Потоп во Алма Ата за нашата футсал репрезентација во вториот меч од квалификациската „Ф“ група за ЕП. Овојпат избраниците на Иван Божовиќ загубија од Чешка со 3:7. Интересно е тоа што Македонија преку Петровиќ во 2. минута поведе со 1:0 но следуваше резултатски потоп кој заврши со катастрофален пораз од 3:7. По вчерашниот пораз од домаќинот Казахстан (0:3) а посебно по денешниот и повеќе од убелив пораз од Чесите, нашата футсал репрезентација се чини дека ги загуби сите шанса за пласман во баражот. Последниот меч го играме во вторник против Данска.Датум: 09.04.2017, 13:15
Статијата е прочитана 309 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense