| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.05.2017

Намалена казната на Шкендија од шест на четири натпревари

Делумно е усвоена жалбата на Шкендија од страна на Дисциплинската комисија, па така тетовци место на шест меча без публика ќе играат на четири

Намалена е казната на Шкендија изречена пред десет денови од шест средби без гледачи на четири. И тоа поради инцидентот на куп средбата со Вардар. Тоа значи дека Дисциплинската комисија делумно ја усвои жалбата на Шкендија и таа казна ќе истече до крајот на тековниот шампионат.Датум: 05.05.2017, 15:04
Статијата е прочитана 1129 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense